• facebook
 • google plus
 • yahoo
 • rss
 • انتشار عکس های خصوصی دختر جوانی در فیسبوک توسط خواستگارش

  نویسنده توسط : گوگولی | آمار بازدید بازدید : 2041

  فیسبوک یک جامعه مجازی است که امروزه در حدود 950 میلیون کاربر دارد و از اقسا نقاط جهان در این سایت عضو هستند و ایرانیان بسیاری نیز در آن فعالیت دارند.
  این بزرگی و پرمخاطب بودن این شبکه باعث میشود تا حوادث و انواع و اقسام کلاه برداری ها اعم از انتشار عکس های خصوصی ، کلاه برداری مالی ، از دست دادن اطلاعات مهم کار و … در آن رخ دهد و مکان مناسبی برای افرادی باشد که دست به اقدام این چنین کارهایی میزنند.

  به نقل از گروه حوادث گوگولی ، پسر جوانی كه عکس های دختری 15 ساله را در فیسبوک برای انتقام جویی و از روی کینه انتشار داد توسط پلیس فتای ایران دستگیر شد.

  این دختر 15 ساله ی شیرازی وقتی قرباني اين انتقام‌جويي شد كه به خواستگاری این پسر پاسخ منفي داده بود و باعث شد که این پسر از او کینه بگیرد و این کار را انجام دهد.

  به گفته پلیس مدتي قبل این دختر 15 ساله با پدر و مادر خود به پليس مراجعه نمود و این اتفاق را این گونه تشریح کرد:
  مدتي است عكس‌هاي خصوصي‌ام در اينترنت و شبکه اجتماعی فیسبوک پخش شده و من و خانواده ام نمي‌دانیم چه فردی اين كار را انجام داده و این تصاویر بین همه دوستانم ارسال شده‌ و آبرويم را برده است.

  وقتي ماموران پليس فتاي شيراز تحقيقات خود را بلاتفاصله شروع کردند، و متوجه شدند كاربر اينترنتي که به صورت ناشناس است، به اطلاعات شخصي اين دختر 15 ساله دسترسي پيدا كرده بوده و از این راه عكس‌هایش را در فيس‌بوك انتشار داده.

  پليس كه گمان میکرد شاكي، متهم این پرونده را مي‌شناسد يك‌بار ديگر دختر نوجوان را مورد بازجويي خود قرار داده است.
  دختر جوان اين بار به پلیس گفت :

  ” مدتی قبل با پسری در اينترنت و فیسبوک آشنا شدم و مدتي با او در ارتباط بودم تا اينكه آن پسر به من ابراز علاقه نمود و خواهان آن شد که به خواستگاری بیاید.
  آن پسر حتي به خواستگاري هم آمد اما پدرم با او مخالفت كرد.
  بعد از آن قضیه و خواستگاری ديگر ارتباطي با این پسر نداشتم اما از آنجايي كه او خيلي به ازدواج با من اصرار میکرد شايد او توانسته باشد این کار را انجام دهد “

  پليس فتای شیراز در ادامه بررسي‌هاي خود متهم را به صورت اينترنتي رديابي كرد و متوجه شد اين شخص همان پسري است كه از دختر 15ساله خواستگاري كرده بود.

  وقتي پسر جوان ردیابی و بازداشت شد به جرم خود که انتشار این عکس های خصوصی در فیسبوک بود ، اعتراف كرد و توضیح داد:
  مدتی قبل با اين دختر در اينترنت آشنا شدم و ما با هم چت مي‌كرديم.
  به پيشنهاد و اصرار زیاد من قرار گذاشتيم و چندباري همديگر را در پارکی ملاقات کردیم.
  من خيلي از او خوشم آمد و تصميم گرفتم به خواستگاری او بروم.

  این پسر جوان ادامه داد :
  با اينكه خانواده‌ام معتقد بودند دختري كه انتخاب كرده‌ام خيلي جوان است و هنوز به درد ازدواج نمیخورد اما به خاطر اصرارِ شبانه روزی من براي خواستگاري آمدند.
  پدر دختری که به او علاقه مند شدم با رفتن ما به خانه‌اش و خواستگاری موافقت كرده بود و من فكر كردم ديگر مشكلي وجود ندارد و ما به زودي به عقد هم درمي‌آييم اما در كمال ناباوری آنها به من جواب رد دادند!

  متهم در ادامه حرفهایش افزود :
  تحمل این جواب رد را نداشتم و از اینکه دختر مورد علاقه ام را از دست داده ام بسیار ناراحت و افسرده شده بودم. تصميم گرفتم از اين دختر انتقام بگيرم.
  به همین دلیل و با ترفندهایی که در فیسبوک یاد گرفته بودم عكس‌هاي خصوصي دختر را دزدیدم و در اينترنت و فیسبوک پخش نمودم.

  با توجه به اعترافات او بازپرس پرونده وی را به دادگاه فرستاد و دستگیری و انتقال به زندان وی صادر شد.

  در همين راستا یک پرونده دیگر كه موضوع آن نيز جرائم اينترنتی می باشد در دادسراي رشت به جريان افتاد است که آن را عنوانت میکنیم :
  چندي قبل یک مرد به پليس فتا مراجعه كرد و گفت:
  ” یک نفر لپ‌تاپ مرا دزديده است و عكس‌هاي خصوصي‌ام را که در آن داشتم برداشته و در اينترنت و فیسبوک منتشر كرده است و قصد اخاذی و باج گرفتن از من را دارد “

  این شاکی توضيح داد که متهم فردی میباشد كه با هويت جعلي از طريق اينترنت با او دوست شده بود.
  پس از شکایت این فرد ماموران پلیس فتا با انجام تحقيقات در فضاي مجازي موفق شدند رد این مرد ناشناس را به پیدا کنند و او را در عملياتی ويژه و مخفی دستگير كنند.
  اين متهم 24 ساله زمانی که تحت بازجويي قرار گرفت با اعتراف به جرمش افزود:
  ” من با معرفي خودم به عنوان دختري جوان در فضاي مجازی با شاكي دوست شدم و رابطه ام را با او شروع کردم و پس از مدتی توانستم او را اغفال كنم و به اطلاعات خصوصی او دست پیدا کنم”

  پس از مدتی که شاكي وسوسه شد و پيشنهاد رو براي ملاقات حضوری قبول كرد و روز حادثه همراه لپ‌تاپش به محلي كه قرار گذاشته بودیم رفتم.
  من كه عكس او را قبلا ديده بودم و او را مي‌شناختم ، غافلگيرش كردم و لپ‌تاپ رو از چنگش در آوردم و سپس به سرعت از محل دور شدم .

  بعد از آن که لپ تاپ را به دست آوردم دست به كار شدم و چندی از عكس‌ها را در اينترنت منتشر كردم و با تهديد شاكي سعي كردم از او باج گیری کنم.
  من پیش خودم فكر مي‌كردم که او به راحتي تسليم من شود و پول را بدهد و اما بر خلاف تصور من اين اتفاق نيفتاد و ماموران من رو دستگیر کردند.

  اين متهم پس از دستگیری در بازداشت می باشد و پليس فتا همچنان تلاش میکند تا بتواند باقی جرم هایی که احتمال دارد این متهم انجام داده باشد را بیابد.

  category اخبار داغ
  آخرین مطالب داغ لیست مطالب مطالب جدید و خواندنی
 • random مطالب پیشنهادی ما

 • random مطالب جذاب و خواندنی

 • random گالری عکس کمیاب

 • random مطالب جدید امروز